Wiadomości

Rowerowa akcja charytatywna dla chorej na mukowiscydozę Kornelki

Z samego rana 4 śmiałków ruszyło rowerami na północ i nie spoczną dopóki nie dotrą do Bałtyku. Celem organizowanej już po raz trzeci akcji jest  zebranie jak największej kwoty na leczenie Kornelki chorej na mukowiscydozę – ciężką genetyczną chorobę.

Za cel stawiamy sobie przejechanie trasy z Warszawy nad morze na rowerze non stop. Prawdopodobnie do Stegny. Dystans to 315 – 320 km. Startujemy w najbliższą sobotę o godzinie 4:00 – powiedział jeden z organizatorów wydarzenia.

Akcja ma charakter wyzwania. Jeżeli się uda pokonać zaplanowaną trasę, to wszyscy śledzący akcję wpłacą dowolną, nawet symboliczną kwotę na rzecz Kornelii.

Jak można śledzić akcję: https://www.facebook.com/events/690751461343502/

Jak można wesprzeć Kornelię? Dokonując darowizny, która zostanie przekazana przez Facebook na subkonto dziewczynki w Fundacji Oddech Życia – Mukowiscydoza: https://www.facebook.com/donate/645391115873221/

Kornelia jest podopieczną Fundacji Oddech Życia. Od urodzenia cierpi na mukowiscydozę. Więcej o Kornelce: fundacja.oddechzycia.pl/zbiorka/kornelia-grzybek-zbiorka-na-leczenie-i-fizjoterapie/

fot. Szczepan Grzybek (Facebook)

Tagi

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close